Лікування каналів

Збережемо ваші зуби

Пульпіт — запальний процес в пульпі зуба (всередині зубного каналу). Пульпу утворюють нервові закінчення, судини та сполучна тканина, які постачають живлення зсередини твердим тканинам зуба. Запальний процес в пульпі найчастіше відбувається внаслідок інфікування патогенними збудниками, які проникають через зруйновані карієсом тверді тканини зуба протягом тривалого періоду.

Періодонтит — це патологічний процес в тканинах періодонта (тканин зуба, які фіксують корінь в лунці). Як правило, така патологія супроводжується запаленням (гострим, хронічним), як ускладнення пульпіту.

Хронічний періодонтит часто протікає без прояву будь-яких виражених симптомів, хоча гострий процес супроводжується різким зубним болем, який посилюється при натисканні або внаслідок дотику до зуба.

Лікування таких захворювань полягає в застосуванні якісного інструментарію, дезінфекції та пломбування системи кореневих каналів.

1024servcanal

Етапи:

1. Діагностика

Лікар-ендодонтист ідентифікує зуб, який необхідно лікувати. Для цього застосовують рентген-контроль та додаткові методи дослідження.

2. Анестезія та коффердам

Щоб уникнути дискомфорту, процедура виконується під місцевою анестезією. За допомогою латексної хустки зуб ізолюють від решти зубів в ротовій порожнині.

3. Чистка каналів

За допомогою спеціально призначеного інструментарію та хімічних розчинів виконується чистка системи кореневих каналів.

4. Пломбування каналу

Чистий канал заповнюють пломбувальною масою.

5. Встановлення тимчасової пломби

Для того, щоб в канал не потрапляли мікроорганізми, на зуб встановлюється ізоляційна пломба.

1. Чи боляче лікувати канали?

Ні, маніпуляція проводиться під місцевим знеболюванням.

2. Скільки візитів потрібно для лікування?

При лікуванні пульпіту потрібно, як правило, 1 візит. Якщо мова йде про періодонтит — може знадобитися повторне відвідування.

3. Чи існують гарантії, що є можливість врятувати зуб?

На жаль, при дотриманні світових протоколів та враховуючи максимальне технічне забезпечення, ймовірність збереження зуба складає близько 85-90%.

4. Зуб може турбувати після лікування?

Протягом двох тижнів після встановлення постійної пломби в каналах, може зберігатися чутливість.

5. Які рекомендації після лікування?

Для захисту зуба від перелому та руйнування, необхідно провести подальше відновлення накладкою або коронкою.