Керамічні накладки

Альтернатива коронкам

Якщо у Вашому зубі виникла чимала каріозна порожнина, з‘явився великий скол або неспроможна композитна реставрація, ми рекомендуємо вдатися до лікування керамічною накладкою. У тих випадках, коли зуб сильно зруйнований та композитну пломбу ставити не можна, використовують альтернативу — керамічну пломбу (її виготовляє зубний технік). Такий вид реставрації є більш консервативним підходом до відновлення зубів, ніж повні коронки.

1024servonlay1

Етапи:

1. Препарування каріозної порожнини

Спеціальними насадками та борами лікар очищує поверхню зуба від карієсу.

2. Зняття відбитків або сканування

Лікар отримує фізичний або цифровий зліпок оброблених зубів.

3. Виготовлення накладки

Технік в лабораторії виготовляє ортопедичну конструкцію.

4. Фіксація

Установка накладки на спеціальний цемент та полірування.

1. У чому переваги накладок?

  • Композитні пломби схильні до усадки. Коли пломбу засвічують для застигання, матеріал тягнеться до джерела світла. Якщо обсяг реставрації великий, матеріал може відриватися від стінок зуба, утворюючи мікрощілини. Також об’ємна пломба може провокувати відшарування від стінки зуба.
  • Технік виготовляє накладку з урахуванням вашого прикусу. Це дозволяє звести прішліфовки до мінімуму.
  • Кераміка міцніше композиту, й не схильна до стирання, термін її служби довше. Вона не накопичує барвники та не змінює свій колір.

2. Який термін служби у накладок?

Якщо підтримувати хорошу гігієну порожнини рота та раз в 6 місяців відвідувати стоматолога-гігієніста, термін служби може перевищувати 10 років.

3. Яким повинен бути догляд за накладками?

Догляд за накладками нічим не відрізняється від догляду за власними зубами. Чистити зуби 2 рази на день щіткою і пастою, використовувати зубну нитку та іригатор. Двічі на рік робити професійну гігієну у стоматолога.