Пломби

Естетичні композитні пломби

Карієс — складний патологічний процес, який повільно протікає у твердих тканинах зуба та призводить до руйнування цілісності емалі та дентину. Лікування карієсу проводиться за допомогою видалення уражених тканин з наступним заміщенням пломбувальними матеріалами. Сучасні композитні матеріали дозволяють відновити цілісність зуба, при цьому пломба буде відповідати кольору своїх зубів.

plomba-1

Етапи:

1. Препарування каріозної порожнини

Спеціальними насадками та борами лікар очищує поверхню зуба від карієсу.

2. Встановлення пломби

Шар за шаром, використовуючи різні відтінки, моделюється пломба.

3. Полірування

Ретельне полірування пломби покращує її зовнішній вигляд, а також запобігає скупченню на ній нальоту.

1. Чи буде боляче?

Ні, процедура проводиться під місцевим знеболенням.

2. Скільки прослужить пломба?

В середньому, пломби служать 3-5 років. Про те, які пломби потребують заміни, розповість лікар на плановій професійній гігієні.

3. В яких випадках пломбу можна поставити?

Пломбою відновлюється незначний коронковий дефект. Якщо зуб сильно зруйнований, лікар порадить інший вид лікування – керамічну накладку чи коронку.

4. Зуб може турбувати після пломбування?

У більшості випадків — ні. Іноді може виникати дискомфорт. Причин для цього може бути декілька. Після закінчення дії знеболювання, може виникати відчуття, що пломба трохи завищена. В такому випадку, її потрібно пришліфувати на наступному візиті. Дискомфорт може виникати також внаслідок глибокої каріозної порожнини, оскільки вона перебувала близько до камери пульпи (нерву). Чутливість може зберігатися близько тижня.