Реставрації

Пряма реставрація

Стоматологу для проведення реставраційних робіт потрібні вміння та знання не лише художника, а, мабуть, навіть, скульптора.

Якщо мова заходить про реставрацію зубів, то мається на увазі відтворення (реконструкція) їх тканин, а також корекція естетичних параметрів прямим способом, безпосередньо, в порожнині рота. Це означає, що лікар видаляє пошкоджені тканини зуба, після чого відтворює відсутні частини зуба, використовуючи певні матеріали, які ідентичні емалі зуба та дентину.

Під час реставрації, на підготовлений зуб наносять пошарово композитні матеріали. Таким чином, зуб буде ідентичний натуральному зубу за кольором, формою, прозорістю та блиском поверхні. Зрозуміло, відновлений в процесі реставрації зуб, братиме участь в природному процесі пережовування їжі. Пряма реставрація зубів використовується лише тоді, коли є стоматологічні показання. Якщо їх немає, тоді лікар порадить альтернативний метод лікування (наприклад, коронку).

До плюсів прямої реставрації зуба перед відновленням зубного ряду в умовах лабораторії (виготовлення вінірів, вкладок або коронок) відносяться порівняно низька ціна та менша кількість візитів.

1024servresto

Етапи:

1. Гігієна та визначення кольору

Перед реставрацією необхідно зробити професійну чистку. Після цього лікар визначає колір зуба та складає схему нанесення відтінків пломбувальних матеріалів.

2. Препарування каріозної порожнини

Спеціальними насадками та борами лікар очищує поверхню зуба від карієсу, або старих неспроможних реставрацій.

3. Моделювання

Шар за шаром, використовуючи різні відтінки, лікар відновлює поверхню зуба.

4. Полірування

Ретельне полірування покращує зовнішній вигляд вашої реставрації, а також запобігає скупченню на ній нальоту.

1. Скільки триває процедура?

Все залежить від обсягу роботи. В середньому, процедура займає від однієї години до двох для реставрації одного зуба.

2. Чи буде боляче?

Лікування проводиться під місцевою анестезією.

3. Що краще: вініри або пряма реставрація?

У кожного метода є свої переваги. Пряма реставрація виконується протягом 1 візиту, а ціна за цю процедуру нижче, ніж на встановлення вінірів. У свою чергу, вініри мають більший термін служби та кращу естетику. На консультації Ви зможете вибрати найбільш прийнятний для Вас варіант лікування.